Scholarship Winners

2017

Bobby Vasquez, Hope International

Chris Major, Marymount

Derek Reilly, Houston Baptist

Guillermo Sanchez, CSU Poly Pomona

Josh Ludeman, Biola

Julio Rivera, Vanguard

Keaton Freire, Wagner

Niguel Ward, San Diego University

Thomas Blood, Avila 

2014

Ryan Aguilar, Arizona

Josh Vargas, CSU Fullerton

Daniel Martinez, Jr., South Alabama

Cody Bistline, CSU Chico

James Roll, Lindsey Wilson

Chris Ferret, Sonoma State

Tyler Sloan, CSU San Bernardino

Garret Brown, CSU Monterey Bay

2013

Travis Hawley, CSU Los Angeles

Geoff Schuller, CSU Los Angeles

Blake Lepire, Willamette

Kagan Richardson, Villanova

JB Bryant, Oregon

Bryan Clough, Hawaii

Matt Blanchard, VA Commonwealth

Blake Walker, CSU Chico

Richard Diaz, CSU Chico

2012

Konnor Armijo, Utah

Adrian Garcia, St. Catharine

Chris Hubocan, Oklahoma Wesleyan

Bryan Kawata, Cal Poly SLO

Kyle Kuck, CSU San Marcos

Dylan Jones, Chico State

Trevor Magno, Cal Poly Pomona

Andy Peterson, Oregon State

Taylor Mata, Doane

Jarrett Porter, Lubbock Christian

Bruce Tolliver, St. Catharine

Garrett Wilson, Lewis and Clarke

 

2011

Julian Barzilli, Sacramento State

Scott Brattvet, CSU Bakersfield

Jordan Byrd, Avila (MO)

Ben Burke, UC Davis

Michael Lopez, CSU Fullerton

Austin O’Neal, Texas State

Marcus Meraz, CSU San Marcos

Ruben Orosco, Vanguard

Danny Recio, UC San Diego

Taylor Richardson, Lewis & Clark

Seth Smith, CSU San Marcos

Dominick Solley, Cal Lutheran

 

2010

Julian Duran, San Diego

RJ Hively, Ole Miss

Chris Miller, Cal Poly Pomona

Nick Perez Southwestern Oklahoma

David Peterson, Hawaii

Bryce Roenicke, Cal Baptist

TJ Yasuhara, Chico State

 

2009

Nick Capito, UC Santa Barbara

Jake Eccles, Lewis & Clarke

Derek Eligio, UC Santa Barbara

Stephen Gonzalez, Cal Poly Pomona

Cory Goodchild, Whitter College

Brendan Hall, Northern Colorado

Kyle Hardman, Northern Colorado

Matt Hart, Southern California

Brian Knight, Chico State

Marcus Piazzisi, Oregon

Branden Pinder, Long Beach State

 

2008

Matt Allen, Lewis & Clarke

Henry Buenrostro, Lewis & Clarke

Eric Cendejas, CSU Stanislaus

Travis Leverson, Centenary

Kyle Mertins, CSU Fullerton

Casey Rihn, South Carolina

Crispin Tarango, Lewis & Clarke

Brad Wilson, Cal Poly Pomona

2007

Chris Brehm, Cal Poly Pomona

Matt Dufour, UC Irvine

Gregg Estrella, CSU Dominguez Hills

Yuichiro Fujiwara, CSU Los Angeles

Ryan Giertych, San Diego State

Tyler Hogan, UC Irvine

Daniel Manos, Kansas

Brandon Mozley, Cal Poly Pomona

Nick Tanos, San Diego State

2006

Tom Calahan, UC Irvine

Paul Canedo, CSU Fullerton

Chauncey Fonner, CSU San Marcos

Jason Jordan, Cal Poly Pomona

Ben Linn, Vanguard 

Nick Mahin, CSU Fullerton

Adam Ricciardulli, CSU San Marcos

Brett Siegmund, Indiana State

 

2005

Ryan Cunningham, Cal Poly SLO

Matt Davidson, Cal Poly Pomona

Tyler Greer, Cumberland (TN)

Andrew Helwich, Cal Poly Pomona

Matt Morris, UC Irvine

Garrett Rieck, CSU Chico

Anthony Slama, San Diego

Elliott Tyson, CSU Chico

Jacob Vasquez, Texas A & M

Jimmy Waninger, Cumberland (TN)

 

2004

Jack Arnold, Arizona

Jose Castanon, Lewis & Clark

Kyle Christensen, CSU Sacramento

Michael Cooper, UC Berkeley

Nick Holton, Concordia

Stewart Hyman, CSU Chico

Kenny Lane, Cal Poly Pomona

Trevor Mortensen, CSU Fullerton

Pedro Parra, Lewis & Clark College

Jack Ryser, Hawaii Pacific

Joe Trucchio, Indiana

John Tundis, Concordia

Albert Zerega, UNLV

 

2003

Brandon Espinosa, UC Riverside

Brett Flowers, Sacramento State

Bryan Harris, Louisiana State

Christian Martinez, Concordia (CA)

Sean McDermott, CSU Fullerton

Chris Weems, UC Santa Barbara

 

2002

Michael Bessolo, Kansas

Paul Beaudreau, CSU Chico

Patrick Breen, Cal Poly SLO

Justin Carlin, CSU Chico

Daniel Franklin, Cal Poly Pomona

Mikela Olsen, CSU Sacramento

Carlos Pasillas, Lewis & Clark

Clint Patton, CSU Chico

Ivan Ramirez, UC Santa Barbara

Chris Van Camp, Chapman

 

2001

Tony Alcantar, Cal Poly SLO

Tony Calderon, Oklahoma

Ben Camacho, Concordia

Andrew DeLeon, Concordia

Aaron Escobedo, Cal Poly SLO

David Fischer, CSU Fullerton

Justin Gerlach, Southern Nazarene

Anthony Gonzales, Cal Poly Pomona

Matt Mortimer, UC Irvine

Kevin Rios, Concordia

Elmer Roldan, Chapman

Dale Thayer, CSU Chico

2000

Ron Aparicio, CSU Chico

Jeff Groeger, CSU Sacramento

Vincent Lendzion, Minot State

Daniel Trujillo, Pt Loma Nazarene

Jeremy Weinberg, New Mexico

Jason Welch, Cal Poly Pomona

C.J. Wilson, Loyola Marymount

Greg Young, Pepperdine

 

1999

Aaron Adams, CSU Chico

Nathan Choate, Cal Poly SLO

Robert Fry, Delaware

Bret Halbert, CSU Chico

Dennis Houlton, Pacific

Ryan McDermott, CSU Northridge

Michael Natale, Lewis & Clark

Christian Popoff, Nevada

Nicholas Swanson, Concordia

Joe Urban, Iowa State

Dan Young, Fresno State

 

1998

Ryan Blackmun, Pt Loma Nazarene

Chad Elliott, CSU Sacramento

Jason Gause, San Diego State

Rick Gonzalez, CSU Sacramento

Joe Hurka, CSU Chico

Brian Quinn, CSU Chico

Boa Vinh, CSU Chico

Cory Williams, CSU Sacramento

 

1997

Chad Baum, CSU Fullerton

Jeff Bowman, U of San Francisco

Kevin Duck, CSU Fullerton

David Fausto, CSU Dominguez Hills

Tim Larsen, SE Missouri State

Mike Lopez, UNLV

Charlie Marino, SE Missouri State

Erik Sobek, Texas A & M

Matt Ward, Texas A & M

 

1996

Ryan Fullerton, CSU Fullerton

Matt Montgomery, Long Beach State

 

1995

Bryan Burchit, CSU Chico

Brian Carlson, CSU Chico

Keith Cowley, Long Beach State

Jamie Estrada, CSU Sacramento

Luis Estrella, CSU Fullerton

Kirk Irvine, CSU Fullerton

David Mallas, CSU Chico

James McGrath, UC Berkeley

Toby Sanchez, Arizona State

David Schueller, Lewis & Clark

Randy Wilson, Lewis & Clark

 

1994

Corey Doll, CSU Chico

Joe Fraser, CSU Fullerton

Raul Gonzalez, Pt Loma Nazarene

Matt Kastelic, Texas Tech

Jason Minici, Long Beach State

Steve Rewald, San Diego State

Kyle Ritter, CSU Chico

Darren Troilo, Arizona State

Danny White, Houston

Ethan Wyckoff, Long Beach State

1993

Ryan Anderson, Lewis & Clark

Derek Brown, CSU Sacramento

Aaron Butler, Sonoma State

Jason Dietrich, Pepperdine

David Gonzalez, Nebraska

Brian Hagerty, Azusa Pacific

Chad Phillips, Sonoma State

Steve Thobe, CSU Sacramento

Tony Truel, Pepperdine

Jason Wakefield, Cal Poly Pomona

 

1992

Rene Arias, CSU Hayward

John Bailey, CSU Fullerton

Mike Fontana, Long Beach State

David Goldstein, Long Beach State

Jim Gwaltney, Long Beach State

Jeff Higbee, Cal Poly SLO

Jeff Kight, CSU Sacramento

Robin Lindsey, Fresno State

Octavio Medina, Chapman

Marco Perez, Pt Loma Nazarene

Jeff Richardson, Long Beach State

 

1991

Kevin Ehl, CSU Fullerton

Steve Grack, CSU Fullerton

Jay Hassel, San Diego State

Wayne Hefft, CSU Fullerton

Scott McCorgary, Washington State

Paul O’Hearn, Arizona State

Sean Ramos, Fresno State

Rob Reimers, Chapman

Jeremy Sherman, UC Santa Barbara

Shaun Sterling, Cal Poly Pomona

Mark Wasikowski, Pepperdine

Jeff White, U of Arizona

 

1990

Jeff Aschoff, Pepperdine

Conrad Colby, Texas A & M

Brian Criss, UCLA

Mike Hoelker, Lewis & Clark

Matt Lackie, Long Beach State

Greg Martineau, CSU Sachramento

Rob Nay, Brigham Young

Marty Neff, U of Oklahoma

Ed Renteria, CSU Fullerton

George Saldana, CSU San Bernardino

John Weber, Armstrong Atlantic State